• Tandemové seskoky

  • Výběr z 16 letišt v ČR

  • Dárkové certifikáty

  • Slevy pro skupiny

  • Profesionální instruktoři

  • Dlouholeté zkušenosti

Sezónní sleva

tandemový seskok jen za 4500,-

3990,-

OBJEDNAT

Získejte
DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT

OBJEDNAT

Časté dotazy


Dotazy k tandemovým seskokům

Jak je to bezpečné?

Díky novým technologiím a materiálům využívaným v parašutismu se do značné míry eliminovalo selhání padákové techniky a tím se mohl parašutismus přiblížit široké veřejnosti. Při tandemovém seskoku jste speciálním postrojem bezpečně připoutáni k nosnému postroji tandem-pilota o nosnosti více než 6t.  Stále však existuje jedno riziko a tím je lidský faktor. Naši instruktoři a tandem-piloti proto patří mezi elitu nejen v České Republice a byli jako první u nás oprávněni provozovat tandemové seskoky. Díky našim bohatým zkušenostem a dlouholeté praxi tak můžeme s klidem říci, že tandemové seskoky jsou bezpečné s minimem rizika.

Je pro tandemový seskok stanoven věkový limit?

Není. Tandeomoví instruktoři provedli v České Republice seskok jak s 8letým děckem, tak i s 87 letou babičkou. 

Vážím 110kg a chci si skočit. Je to možné?

Ano, je to možné. Padák je naddimenzován i na větší hmotnosti. Samotná váha zákazníka je spíše důležitá pro tandem-pilota, který Vás v určitých momentech seskoku nese celou vahou. Při váze zákazníka nad 90 kg nás prosím informujte předem. Maximální váha zákazníka je 120kg. Na některých letištích je váha nad 90kg zpoplatněna.

Platí pro seskok nějaké zdravotní omezení? Bojím se, že budu trpět závratěmi...

Ano, platí. Před seskokem vyplníte prohlášení, že netrpíte žádnou vážnou chorobou jako je srdeční slabost, epilepsie, cukrovka apod., nebo nějakým vážným úrazem, který by Vám seskok znemožňoval. Zdravotní prohlídka k tandemovému seskoku však není nutná. 

Můžu skákat s brýlemi nebo dioptrickými čočkami?

Ano. Na seskok Vám budou zapůjčeny ochranné brýle na volný pád v různých velikostech. 

Jaké je to během volného pádu? Můžu volně dýchat?

Volný pád je především obrovská dávka adrenalinu. Prožijete okamžiky, které mnoho lidí nedokáže ani představit a nelze je ničím nahradit. Z výšky 4000m budete padat volným pádem skoro 1 minutu při rychlosti od 200 – 250km/hod. Nemusíte se bát pocitu, jako kdyby jste se propadali.  Již od výskoku ucitíte nápor masy vzduchu na Vaše tělo. Volný pád ucítíte každým nervovým zakončením Vašeho těla. Za volného pádu se Vám bude zdát, že se Vám dýcha poněkud hůře, ale je to jen klamný pocit. Volný pád Vás absolutně odprostí od problémů běžného života! 

Co se ode mě během seskoku očekává? Jak se musím chovat? Zvládnu to?

Vaše role během seskoku je téměř pasivní. Buďte uvolnění a poslouchejte rad zkušeného tandem-pilota, ke kterému jste po celou dobu seskoku připoutáni. Před výskokem se zavěsíte v postroji a prohnete tělo. V této poloze budete padat volným pádem až do otevření padáku tandem-pilotem. Za letu si můžete zkusit řídit padák. Před přistáním jen zvednete nohy a tandem-pilot měkce přistane. Jediné co Vám zbývá je celou dobu se usmívat – jste natáčeni! :) Tandemový seskok zvládne opravdu každý. Pro Vás je to atrakce, tandem-pilot se o vše postará za Vás. 

Jak dlouho bude trvat volný pád a let na padáku? Můžeme si při seskoku povídat?

Volný pád trvá približne 45 vteřin až 1 minutu, let na padáku kolem 6 – 8min. Během volného pádu si nelze povídat díky aerodynamickému hluku. Po otevření vše utichne a ucítíte naprostý pocit klidu. Na padáku si budete moci s tandem-pilotem povídat. Většina pasažéru je dokonce slyšet na zemi i z výšky 1km!:)

 Co když se nám neotevře padák?

Tandemové padáky jsou speciálně konstruovány pro dvě osoby. Padák každého tandem-pilota obsahuje soupravu hlavního a záložního padáku, který je v případě nouze otevřen a snese Vás k zemi stejně komfortně jako padák hlavní. Každý padák je navíc vybaven speciálním záchranným přístrojem CYPRES, který dokáže sám vyhodnotit mimořádnou situaci a otevřít záložní padák bez zásahu tandem-pilota. Tandem-piloti jsou navíc vybaveni výškoměrem a akustickým signalizátorem výšky. 

Jak tvrdé je přistání?

Buďte bez obav. Obrazně řečeno, přistání se rovná pádu z výšky 10 – 30cm. Tandemový padák je vyroben a naddimenzován na 2 osoby tak, že lze přistát i s handicapovanými lidmi bez jakýchkoliv problémů. 

Co mám mít při seskoku na sobě?

Pro tandemové seskoky není předepsána žádná konkrétní výstroj. Nicméně teplota od jara do podzimu se ve výšce 4000 m pohybuje okolo – 15 až +10 stupňů C. Pro seskok je tedy vhodné mít spodní prádlo a nějaké  oblečení, které je Vám pohodlné (nejlépe sportovní). Jako obuv jsou vhodnější tenisky než pohorky. K seskoku vám též může být zapůjčena kombinéza, brýle a kožená přilba. 

Dostanu nějaké potvrzení o seskoku?

Ano. Po seskoku obdržíte certifikát potvrzující, že jste provedli tandemový seskok. 

Co když bude špatné počasí?

V případě nepřízně počasí (déšť, nízká oblačnost, silný vítr) Vás budou kolegové z jednotlivých letišť informovat co nejdříve, abyste na letiště nejezdili. Doporučujeme však na letiště přijet za každého počasí (pokud nebudete kontaktováni předem). Čas tandemového seskoku ve Vámi rezervovanou dobu se z důvodu špatného počasí může posunout na pozdější dobu nebo po dohodě s Vámi přeložit na jiný termín. 

Jakým způsobem může být můj seskok zdokumentován?

Zdokumentování Vašeho seskoku Vám rozhodně doporučujeme. Budete se tak moci podělit o tento fantastický a nezapomenutelný zážitek se všemi Vašimi přáteli. Celý seskok od přípravy na zemi, letu letadlem, volného pádu a přistání pro vás natočíme včetně pořízení kvalitních fotografií. Po celou dobu s Vámi a Vaším tandem-pilotem bude profesionální kameraman, který s Vámi bude v blízkosti padat i během volného pádu a vše natáčet. Chvíli po seskoku Vám pak předáme kvalitní ozvučené video a fotografie. 

Smí se pít před seskokem alkohol?

Rozhodně ne! 

Z jakého letadla se skáče? V letadle se mi totiž dělá nevolno.

Na většině letišť se skáče z turbomotorového hornoplošníku L-410. Tento letoun letí rychle a plynule. Příležitostně je možné si skočit z vrtulníku Mi-8, což je jistě neopakovatelný zážitek pro každého. Na letišti v Hořovicích nebo Českých Budějovicích se skáče z dvouplošníku AN-2, jinde zase z Cessny 182. Samotný let většinou trvá mezi 15 – 25min. Nevolnosti na palubě letadla se nemusíte bát. Přísun čerstvého vzduchu Vám zaručí bdělost a dobrou formu. 

A co z toho budu mít? Proč právě tandemový seskok?

Garantujeme, že po tandemovém seskoku budete naplnění zcela novou energií, budete odproštěni od starostí každodenního života a všechny Vaše problémy se Vám budou zdát malicherné. Získáte větší sebedůvěru a chuť do života. Žádný jiný sport či aktivita Vám nezaručí tak intenzivní prožitek jako tandemový seskok! 


Dotazy k objednávce a rezervaci seskoků

Jak a kde si mám seskok objednat?

Objednat můžete jak dárkový certifikát, který někomu budete věnovat, tak i tandemový seskok přímo pro Vás.

Nevím, kdy a kde si obdarovaný bude chtít skočit.

Při zakoupení dárkového certifikátu není třeba předem stanovit konkrétní termín seskoku. Ten stanoví až obdarovaný, který se s námi před seskokem zkontaktuje. Dárkový certifikát je tedy velice flexibilní, termín ani letiště není třeba vybrat při jeho zakoupení.

Co když bude špatné počasí?

V případě nepřízně počasí (déšť, nízká oblačnost, silný vítr) Vás budeme informovat co nejdříve, abyste na letiště nejezdili. Doporučujeme však na letiště přijet za každého počasí (pokud Vás nebudeme kontaktovat předem). Čas tandemového seskoku ve Vámi rezervovanou dobu se z důvodu špatného počasí může posunout na pozdější dobu nebo po dohodě s Vámi přeložit na jiný termín. 

Jak si má obdarovaný co ode mě dostal dárkový certifikát zarezervovat seskok?

Stačí jen zavolat na infolinku (777 062 699 nebo 777 332 200), která je uvedena přímo na dárkovém certifikátu a domluvit si termín a místo seskoku, které bude obdarovanému vyhovovat.

Jak dlouho předem se musí seskok objednat?

Nejlepší je zarezervovat si seskok 14 dní předem. Uděláme však vždy vše pro to, abychom Vám vyšli vstříc jak s termínem tak i místem seskoku. 

Již jsem si seskok objednal, ale zjistil sem, že se nemůžu dostavit. Co mám dělat?

Jakmile zjistíte, že se nemůžete dostavit na již stanovený termín, informujte nás prosím co nejdříve a seskok přeložíme na jindy. V případě, že zrušíte rezervaci ve lhůtě kratší než 48 hodin před seskokem, bude vám účtován storno poplatek Kč 1000,-. V případě, že se na letiště nedostavíte bez předešlé omluvy vůbec, tandemový seskok vám bohužel propadne bez náhrady.


Dotazy k dárkovým certifikátům, platbě a stornu

Chci dárkový certifikát.

Je dárkový certifikát přenosný?

Ano, v případě že nemůžete dárkový certifikát využít, můžete ho přenechat někomu jinému i přes to, že je na něm uvedeno Vaše jméno jako jméno skákajícího. 

Dostal jsem dárkový certifikát, ale nemohu ho využít ani nikomu darovat.

Do 1 měsíce od objednání nám můžete dárkový certifikát zaslat zpět na adresu Odyssey Group, s.r.o., Svornosti 30, Praha 5, 150 00 a my Vám zašleme peníze zpět na Váš účet. V případě, že máte dárkový certifikát déle než 1 měsíc, můžete ho komukoliv darovat. V tomto případě nám jej můžete zaslat zpět a my Vám vystavíme nový s novým jménem skákajícího.

Jaká je platnost certifikátu a do kdy je možné ho vrátit?

Platnost dárkového certifikátu je 1 rok od data vystavení. Dárkový certifikát je možné vrátit zpět do 1 měsíce od jeho objednání. Oproti certifikátu Vám poté budou peníze zaslány na Váš účet. 

 Nestihl(a) jsem využít dárkový certifikát. Je možné jeho platnost prodloužit?    

Platnost poukazu prodlužujeme jen ve výjimečných případech a to většinou ze zdravotních důvodů. Maximální možná doba prodloužení poukazu je 1 rok. Prodloužení poukazu je vždy zpoplatněno částkou 800,-.

Jak mohu za seskok / dárkový certifikát zaplatit?

  • převodem na účet (dárkový poukáz vám je zaslán Českou poštou společně s fakturou, platíte až po přijetí zásilky)
  • dobírkou
  • v hotovosti na letišti (není možné u dárkových certifikátů)

Jsme skupina více než 5 osob a chceme si skočit. Dostaneme slevu?

Informace o cenách najdete v ceníku. Aktuální ceník najdete zde.